استاندارد سکوبندی آزمایشگاه

استاندارد سکوبندی آزمایشگاه

استاندارد سکوبندی آزمایشگاه، طراحی آزمایشگاه یک چالش چند وجهی است . این طراحی در روند تحقیقات نقش مهمی داشته ، مشخص کننده اجزای دفتر و آزمایشگاه است و باید بگونه ای انجام شود که باعث ارتقا سطح کار علمی ما شود .
با وجود اینکه سوالات و نظرات مختلفی در مورد استفاده بهینه از فضای آزمایشگاه مطرح است اما هدف اصلی طراحی و چیدمان آزمایشگاه روان کردن روند تحقیقات علمی و بالابردن راحتی کارکنان حین کار است بگونه ای که باعث بهبود بهره وری و به حداقل رساندن خطای موجود در این مسیر شود .
حتی کوچکترین خطا در طراحی می تواند منجر به تاخیر ، افزایش اشتباهات و تصادفات و آزمایش های خطرناک شود ، در نتیجه ضروری است که سکوبندی آزمایشگاه با رعایت بالاترین استانداردها انجام شود .
اگر قصد تغییر سکوبندی محیط کار خود را دارید با ما همراه باشید اصلی ترین نکات مورد نیاز را در این مقاله به شما خواهیم گفت.

چه مواردی را در استاندارد سکوبندی آزمایشگاه باید در نظر داشت ؟

نقش کارکنان در طراحی استاندارد سکوبندی آزمایشگاه

 

یک دوره طولانی از پیش برنامه ریزی برای طراحی آزمایشگاه حیاتی است. کارگاه با کسانی که خودشان از این منطقه استفاده می کنند ضروری است ، زیرا آزمایشگاه می تواند متناسب با آنچه تحقیقات انجام می دهد متناسب باشد و عناصر اضافی را به سرعت شناسایی کنید. همکاری با دانشمندان به طراحان دقتی می دهد که به ویژه برای تحقیقات علمی بی نظیر و غیرمعمول بسیار مفید است.

نقش دسترسی و مکان در طراحی استاندارد سکوبندی آزمایشگاه

 

در برنامه ریزی طراحی آزمایشگاه شما ، محل و طرح نیز باید در نظر گرفته شود. اگر یک ساختمان چند طبقه باشد ، آیا فکری برای جابجایی در طبقات کرده اید ؟ آیا محققان به مواردی مانند سیستم های سودمند دفع زباله و ابزار دسترسی راحتی خواهند داشت؟

جزییات مهم طراحی استاندارد سکوبندی آزمایشگاه

عواملی که در سکوبندی تأثیر می گذارد شامل مواردی مانند سهولت تعمیر و نگهداری ، دسترسی تجهیزات ، نیازهای HVAC و ارگونومی است. سکوبندی هایی که برای نوشتن ، کار مدیر و آماده سازی نمونه استفاده می شوند ، باید در اطراف دیوارهای محیط قرار گیرد تا دسترسی و جریان کار را بهبود ببخشند. به همین ترتیب ، باید ارتفاع و عمق سکوبندی را نیز در نظر گرفت تا بتوان از کاربرد ارگونومیک ابزارها استفاده کرد.

انواع سکوبندی استاندارد بر اساس استراکچر

چرا باید طراحی استاندارد سکوبندی آزمایشگاه منعطف باشد؟

در اجرای تمامی سکوبندی های آزمایشگاهی برای انتخاب سکوبندی آزمایشگاهی مناسب همکاران ما مشاوره تخصصی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار می دهند و به دلیل داشتن تجربه بالا در اجرای آزمایشگاه های متعدد و با توجه به نوع آزمایشگاه، مقاومت های مورد نیاز، تعداد پرسنل و … پیشنهادات خود را به شما ارائه می دهند.

مفتخریم که بهترین ها را برای شما در نظر گرفته ایم کافیست با همکاران ما در دوریس تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی بهره ببرید.

  • کابینت های ایمنی زیستی ، سیستم های حفاظت و تشخیص آتش ، ایستگاه های شستشوی چشم / دوش اضطراری و خروجی های کاملاً مشخص باید به راحتی در دسترس باشند.
  • وجود سیستم های تهویه ، متناسب با فعالیت های محققان باید در دسترس باشد
  • کنترل دمای محیط نیز سبب آسایش بیشتر کاربران و در نتیجه افزایش بهره وری خواهد شد .
  • روشنایی محیط و نور طبیعی فراوان می تواند عملکرد محققان را بصورت چشمگیری بهبود بخشد .

نکات پایانی طراحی استاندارد سکوبندی آزمایشگاه

  • هنگامی که آزمایشگاه خود را طراحی می کنید ، مهم است که در جزییات آن زیاده روی نکنید. دستورالعمل های منطقی که در استانداردهای طرح سکوبندی آزمایشگاهی خودنمایی می کنند را در اولویت قرار دهید . از آنها به عنوان پایه و اساس پایه ریزی طرح خود استفاده کنید .
  • سطوح کاری مانند نواحی رایانه ای باید دارای ویژگی های ارگونومیک مانند قابلیت تنظیم ، نور مناسب و طرح تجهیزات باشند.
  • نواحی نیمکت باید فضای لازم زانو را برای قرار دادن صندلی های نزدیک ابزار و تجهیزات ثابت وآزمایشهایی که نیاز به زمان طولانی دارند ، داشته باشند.
  • در نظر بگیرید که تجهیزات به منظور افزایش بهره وری پژوهشگر در کجا قرار دارد.جایگاه تجهیزات باید بگونه ای در نظر گرفته شود که افزایش بهره وری را بهمراه داشته باشد بعنوان مثال برخی لوازم باید در کنار یکدیگر قرار گیرند تا زمان دسترسی به تجهیزات خاص را به حداقل برساند .

برچسبها

آزمایشگاه آزمایشگاه سکوبندی آزمایشگاه شیمی آزمایشگاه میکروبی آزمایشگاه میکرو بیولوژی تجهیزات آزمایشگاهی تجهیزات ثابت آزمایشگاه خرید هود آزمایشگاهی خرید هود شیمیایی راه اندازی آزمایشگاه ساخت سکوبندی آزمایشگاه سکوبندی سکوبندی آزمایشگاه سکوبندی آزمایشگاه داروسازی سکوبندی آزمایشگاه شیمی سکوبندی آزمایشگاه میکروب سکوبندی آزمایشگاه میکروبی سکوبندی آزمایشگاه چیست سکوبندی آزمایشگاهی سکوبندی جزیره آزمایشگاه سکوبندی میز وسط سکوبندی میز کنار سکوبندی و تجهیز آزمایشگاه شرکت سکوبندی تهران طراحی آزمایشگاه طراحی سکوبندی آزمایشگاه قیمت تجهیزات آزمایشگاهی مبلمان آزمایشگاهی میز آزمایشگاه میز بندی آزمایشگاه میز ترازو آزمایشگاه میز توزین میز وسط هود آزمایشگاه هود شیمی هود شیمیایی هود کانوپی پروژه سکوبندی آزمایشگاه کابینت آزمایشگاهی کابینت بندی کابینت بندی آزمایشگاه کمد آزمایشگاهی کمد نگهداری کمد نگهداری مواد کمدهای آزمایشگاهی