هود آزمایشگاهی

هود آزمایشگاهی

هود آزمایشگاهی چیست؟

هود آزمایشگاهی دستگاهی است که برای جلوگیری از پخش و تبخیر مواد شیمیایی و سموم در آزمایشگاه استفاده می‌شود. این دستگاه با جذب گازها، بخارات و مواد آلوده، از ایجاد آلودگی هوا و تأثیرات منفی آن بر روی سلامتی کارکنان و محیط زیست جلوگیری می‌کند.

 

کاربرد هود آزمایشگاهی

 

هود آزمایشگاهی در آزمایشگاه‌های شیمیایی، بیولوژی، فیزیک، پزشکی و دیگر رشته‌های علومی که با مواد شیمیایی و سموم سر و کار دارند، استفاده می‌شود. این دستگاه به صورتی طراحی شده است که بتواند مواد آلوده را جذب کرده و از آنها تصفیه کند.

استفاده از انواع هودهای آزمایشگاهی به کاهش آلودگی هوا، افزایش ایمنی کارکنان و حفاظت از محیط زیست کمک می‌کند. همچنین، این دستگاه به کاهش هزینه‌های آزمایشگاهی نیز کمک می‌کند، زیرا با جلوگیری از تبخیر مواد شیمیایی، مصرف مواد آزمایشی کاهش می‌یابد.

هود آزمایشگاهی، از اقدامات موثر جهت رعایت ایمنی و استانداردهای لازم در محیط آزمایشگاه استفاده از انواع هودهای آزمایشگاهی می‌باشد، هودهای آزمایشگاهی با کاربردهای مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که با توجه به نوع فعالیت‌هایی که در هر محیطی انجام می شود انتخاب می گردد.

تجهیزات آزمایشگاهی دوریس با بیش از 15 سال سابقه کار، تولید کننده انواع تجهیزات ثابت آزمایشگاهی از جمله انواع هودهای آزمایشگاهی با بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه می باشد.

چگونه هود آزمایشگاهی مناسب را انتخاب کنم؟

اولین و مهم ترین المانی که برای انتخاب هود های آزمایشگاهی مهم است کاربرد آن می باشد، به طور مثال اگر با مواد سمی کار می کنید و احتمال مسمومیت با بخارات سمی وجود دارد بسته به حجم و نوع بخارات هود بازویی یا هود شیمیایی انتخاب مناسبی می باشد و یا اگر نیاز به محیط کشت مناسب داشته باشید هود لامینار یا هود میکروبی برای آزمایشگاه شما مناسب است.

هود آزمایشگاهی، ​برای انتخاب هود آزمایشگاهی مناسب می توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان دوریس استفاده کنید و در صورت نیاز هودهای اختصاصی با توجه به نیاز و بودجه خود سفارش دهید.

مقالات مرتبط با هودهای آزمایشگاهی

برچسبها

آزمایشگاه آزمایشگاه سکوبندی آزمایشگاه شیمی آزمایشگاه میکروبی آزمایشگاه میکرو بیولوژی تجهیزات آزمایشگاهی تجهیزات ثابت آزمایشگاه خرید هود آزمایشگاهی خرید هود شیمیایی راه اندازی آزمایشگاه ساخت سکوبندی آزمایشگاه سکوبندی سکوبندی آزمایشگاه سکوبندی آزمایشگاه داروسازی سکوبندی آزمایشگاه شیمی سکوبندی آزمایشگاه میکروب سکوبندی آزمایشگاه میکروبی سکوبندی آزمایشگاه چیست سکوبندی آزمایشگاهی سکوبندی جزیره آزمایشگاه سکوبندی میز وسط سکوبندی میز کنار سکوبندی و تجهیز آزمایشگاه شرکت سکوبندی تهران طراحی آزمایشگاه طراحی سکوبندی آزمایشگاه قیمت تجهیزات آزمایشگاهی مبلمان آزمایشگاهی میز آزمایشگاه میز بندی آزمایشگاه میز ترازو آزمایشگاه میز توزین میز وسط هود آزمایشگاه هود شیمی هود شیمیایی هود کانوپی پروژه سکوبندی آزمایشگاه کابینت آزمایشگاهی کابینت بندی کابینت بندی آزمایشگاه کمد آزمایشگاهی کمد نگهداری کمد نگهداری مواد کمدهای آزمایشگاهی